Warto inwestować w sztabki srebra?

Numizmaty - zdjęcie znalezione na stronie RynekZlota24.pl

Srebro jest metalem niedocenianym na rynku inwestycyjnym. Zawsze gorzej traktowane niż złoto, jako metal dla pospólstwa. O ile złoto na rynkach światowych już od trzech dekad bije rekordy cen, o tyle dopiero ostatnie lata spowodowały wzrost cen srebra. Jednak w opiniach poważnych specjalistów ceny srebra mogą w następnych latach pójść w górę i to bardziej znacznie. Stosunek wartości srebra do złota ma się zmienić na korzyść tego pierwszego metalu. Opinie i prognozy analityków są ciekawe i nastrajają optymistycznie chętnych do inwestycji w sztabki srebra, jednak czy to jest już ten czas na tego rodzaju manewry?

Nowe technologie w przemyśle, powodują stały wzrost zapotrzebowania przemysłu na ten metal, do wyprodukowania jednego telewizora plazmowego używa się około 3,1uncji srebra, nie da się wyprodukować żadnego komputera bez udziału tego srebrzystego metalu. To wszystko powoduje, że ceny srebra na pewno będą rosły. Już w zeszłym roku było widać zmiany na rynkach srebra, które zwiększyło swoją cenę o połowę, przy wzroście ceny złota o jedną czwartą wartości. Daje to wiele do myślenie, a po analizie struktury przemysłu możemy mieć pewność, że czas srebra już nadszedł. Jak więc inwestować w srebro? Kupować biżuterię, srebrne numizmaty?

Warto kupować na pewno numizmaty, a także sztabki srebra wykonane w limitowanych seriach mające charakter kolekcjonerski. Takie sztabki mogą stanowić początek kolekcji, a także być świetnym prezentem dla kogoś bliskiego z uwagi na swoje piękno. Ich wartość rynkowa zazwyczaj kilkukrotnie przewyższa wartość metalu z którego są wykonane. Dość łatwo w razie konieczności je odsprzedać na rynku wtórnym właśnie z uwagi na ich limitowaną ilość i charakter. Możemy sprzedać nie tylko pojedyncze sztabki ale również cale kolekcje serie sztabek wykonanych na wzór serii monet, co może radykalnie wpłynąć na wzrost ceny oferowanych sztabek. Warto więc zainteresować się sztabkami srebra, mimo, że na pierwszy rzut oka to zakup sztabek złota jest korzystniejsze. Jednak już niedługo stosunek ich cen może sprawić niezłe zawirowanie na rynkach.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.