Rodzaje monet w numizmatyce

Zdjęcie znalezione na stronie Flickr.com

Niewiele osób dzisiaj na poważnie zajmuje się numizmatyką. Najczęściej są to osoby, które znają się na monetach i są ich aktywnymi kolekcjonerami, dla niektórych jest to hobby, które ma dawać przyjemność i ma stanowić wspaniałą kolekcję, a dla niektórych jest to sposób na zainwestowanie pieniędzy, które później mają się zwrócić z zyskiem. Jest wiele rodzajów monet, które są sprzedawane kolekcjonerom i inwestorom. Najważniejszy chyba podział to na te, które pochodzą z dawniejszych okresów historycznych oraz te, które zostały wydane obecnie.

Różnica jest zasadnicza, ponieważ cena tych pierwszych jest znacznie wyższa tak samo jak wartość kolekcjonerska. Inny podział monet to podział na monety kolekcjonerskie, obiegowe i okolicznościowe. Monety kolekcjonerskie i okolicznościowe są cennym nabytkiem dla kolekcjonerów, monety kolekcjonerskie to takie, które pochodzą sprzed wielu lat co nadaje im ogromną wartość ze względu na to, że jest och niewiele, a im mniej tym są cenniejsze, monety okolicznościowe to takie, które wydaje się z konkretnych okazji w niewielkich ilościach. Natomiast monety obiegowe to takie, którymi na co dzień płacimy w sklepie, więc mają wyłącznie funkcję środka płatniczego.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.