Najpiękniejsza moneta

Australijskie dzieci buszu - zdjęcie znalezione na stronie Coinsfromworld.com

Niektóre monety to prawdziwe dzieła sztuki. Tak uważają nie tylko numizmatycy, ale również ludzie nie pasjonujący się monetami. Istnieją monety, które wybijane są na przykład z okazji różnych jubileuszy albo innych specjalnych okazji. Do takich monet okolicznościowych można zaliczyć te, które mają nietypowe wzory. Jedną z piękniejszych monet jest moneta z serii „Australijskich Dzieci Buszu”. To nowa moneta, która swoją premierę miała w 2011 roku.

Jej wygląd jest bardzo wyjątkowy. Na rewersie widnieje podobizna malutkiego szczeniaka dingo. W tle znajdują się kwiatki, a obok psiaka przelatuje motyl. Z kolei na awersie postanowiono umieścić podobiznę Królowej Elżbiety II.

Wartość tej monety to ponad dwieście złotych. Jest to dość mała cena jak na wyrób tego typu. Jednak należy pamiętać, iż cena ta na pewno urośnie wraz z upływem lat. Moneta z psem dingo to z całą pewnością bardzo dobry pomysł na prezent dla małego dziecka. Każdy maluch będzie szczęśliwy i zadowolony z takiego podarunku.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.