Monety na specjalną okazję

Jan Paweł II - zdjęcie znalezione na stronie E-Kolekcjoner.pl

Wybijanie monet to bardzo ciekawe zajęcie. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pracy kosztowało zaprojektowanie wyglądu poszczególnych monet. I choć istnieje mnóstwo różnorodnych wzorów monet, to jednak najbardziej interesujące są te, które zostały wybite na specjalną okazję. Taką specjalną okazją może być na przykład chęć upamiętnienia jakiegoś ważnego wydarzenia albo złożenia hołdu znanej osobie. Na pewno każdy pamięta monety okolicznościowe z wizerunkiem papieża albo rysunkiem kopalni. Takich monet jest naprawdę bardzo dużo. Ich wartość polega na tym, że ich wyrób nie jest raczej wznawiany.

Jeżeli chcemy zakupić taką monetę to najlepiej udać się do banku. Warto pamiętać, iż im mniej takich monet zostało wyprodukowanych, tym większa będzie ich wartość w przyszłości. Ponadto taka moneta to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Monety okolicznościowe mogą posiadać nominał dwuzłotowy, albo być wybite ze złota i srebra. Te drugie są typowo kolekcjonerskie i znacznie droższe.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.