Monety na jubileusz

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Od lat z okazji rozmaitych szczególnych okazji wydaje się specjalne kalendarze, emituje specjalne znaczki czy monety. Jubileuszowa, okolicznościowa numizmatyka staje się nie tylko coraz bardziej popularna, ale również coraz bardziej kosztowna. Instytucje wypuszczające na rynek jubileuszowe monety bynajmniej nie chcą zyskać dochodu zerowego. Ale i tak chętnych do nabywania jubileuszowych monet nie brakuje. Czy jest to jubileusz Państwa Polskiego, czy rocznica pontyfikatu papieskiego, czy rocznica zakończenia wojen światowych, Mennica Państwowa i inne instytucje, których domeną jest właśnie numizmatyka, uruchamiają swoje działania sprzedażowe.

Monety sprzedawane z okazji specjalnych, niecodziennych wydarzeń można kupić w tradycyjnych sklepach, na aukcjach internetowych oraz w formie sprzedaży telefonicznej, dlatego, że telewizja w tym czasie aż roi sie od reklam monet jubileuszowych. Zbierając je można nie tylko zebrać ciekawą kolekcję na własny użytek, ale również zdobyć w późniejszym czasie dodatkowe środki finansowe dzięki sprzedaży powyższych monet.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.