Kupowanie pieniędzy?

Numizmatyka - zdjęcie znalezione na stronie Numizmatyka.info

Tymi dwoma słowami można bardzo prosto i konkretnie określić czym jest numizmatyzm. Bardziej fachowo mówi się, iż numizmatyka to zajęcie polegające na kolekcjonowaniu monet oraz banknotów. Oczywiście jest wiele definicji tego hobby, niektóre skupiają się na samym fakcie zbierania, a inne na zainteresowaniu historią pieniądza. Bez względu na to jakie stanowisko zajmiemy w określeniu czym jest numizmatyka, na pewno jest zgodność co do jednego: jest to niezwykłe hobby.

Numizmatyka w ostatnich latach przestaje być jedynie wypełnieniem wolnego czasu, a zaczyna być profesjonalnym zajęciem, w niektórych przypadkach nawet potrafi być sposobem na życie. Posiadając fachową wiedzę na temat monet i ich częstości występowania można nawet utrzymywać się z ich sprzedaży.

Oczywiście są jeszcze ludzie, którzy uważają zbieranie monet za stratę czasu oraz nudne zajęcie. Często góruje opinia, że jest to zajęcie dla ludzi bogatych. Ale ten pogląd ulega zmianom i ludzie zaczynają być świadomi, że jest to hobby dla każdego.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.