Kolekcjonerskie sztabki kruszców

Sztabka kolekcjonerska - zdjęcie znalezione na stronie Numimarket.pl

Inwestycje w metale szlachetne mają już bardzo wielką tradycję. Inwestowano w srebro czy złoto w różnych postaciach – w postaci środków płatniczych, biżuterii. Na rynek już od lat trafiają również sztabki metali szlachetnych mające charakter kolekcjonerski. Są to wyemitowane w krótkich Resiach sztabki najczęściej dla uczczenia osoby lub wydarzenia, skierowane zarówno do kolekcjonerów jak i do inwestorów. Czy na takich sztabkach można szybciej zarobić niż na zwykłych sztabkach inwestorskich. Myślę, że tak, te sztabki srebrne lub złote są bardziej traktowane jak numizmaty.

Ich jakość wykonania jest wysoka, a limitowana ilość wyemitowanych sztabek powoduje, że na rynku kolekcjonerskim podobnie jak numizmaty wykonane z tych metali osiągają wartość większą niż kruszec z którego zostały wykonane. Jednak ich wartość rynkowa jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze, należy pamiętać, że nie każdy numizmat, a za taki będziemy uważali sztabki kolekcjonerskie może trafić w gust kolekcjonerów. Bywa, że wartość takiego numizmatu może wzrosnąć nawet kilka tysięcy procent, jednak zazwyczaj zysk jaki mogą nam przynieść takie wyroby ze złota lub srebra wyniesie około kilkuset procent w ciągu parku lat. Jest to i tak spora stopa zysku jaki możemy uzyskać. Wartość rynkowa sztabek kolekcjonerskich stale ulega wahaniom. Niektórzy twierdzą, że jest to wahanie sezonowe – jesienią i w zimę ceny rosną, by spać znowu wiosną.

Pragnąc więc upłynnić taką sztabkę należy się chyba to tych wahań dostosować. Ceny sztabek zwykłych inwestorskich wykonanych z tych metali szlachetnych są określane przez ceny kruszców, z których są wykonane. Wartość sztabek kolekcjonerskich nigdy nie będzie niższa od wartości kruszców, więc są świetnym sposobem na inwestycję długoterminową. Są dosyć łatwe do upłynnienia, szybciej można je sprzedać niż pozostałe numizmaty. Panie i panowie, zapraszamy więc do banków, nabycie takich sztabek to nie tylko czysta inwestycja, to może być początek wspaniałej pasji, która może nam przynieść niezłe zyski.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.