Jak dbać o monety?

Zdjęcie znalezione na stronie E-numizmatyka.pl

Pytanie jak odpowiednio przechowywać monety właściwie zadają sobie osoby dopiero co „raczkujące” w temacie numizmatyki. Starzy numizmatycy raczej nie mają tego problemu, mają swoje sprawdzone sposoby, które wykorzystują od lat i z których są zadowoleni. Oczywiście w miarę powiększania kolekcji są zmuszeni kupować nowe albumy ale nie stanowi to dla nich żadnego problemu. Nigdy nie należy przechowywać monet luzem w szufladach czy innych opakowaniach nie przeznaczonych dla monet. Monety mogą się rysować lub niszczyć tracąc w ten sposób na wartości. Właściwie przechowywanie monet zależy przede wszystkim od ich rodzaju i przeznaczenia. Monety kolekcjonerskie przechowuje się zazwyczaj w specjalnych albumach pozwalających na ich oglądanie, podziwianie, chwalenie się znajomym.

W zależności od liczby posiadanych monet albumy te są większe, bądź mniejsze, specjalnie dostosowane do rodzaju monety itd. Jeżeli jednak ktoś przechowuje monety stanowiące wyłącznie lokatę kapitału, inwestycje czy coś w tym rodzaju to raczej nie przechowuje ich w albumach a w specjalnych woreczkach czy pudełkach które maja zabezpieczyć je przed ewentualnym uszkodzeniem. Tak zapakowane zajmują znacznie mniej miejsca, można je więc bez problemu przechowywać. Monety, bez względu na to czy są to monety kolekcjonerskie czy też bulionowe czyli stanowiące lokatę kapitału, warto dobrze zabezpieczyć nie tylko poprzez odpowiednie opakowanie, album itd. Istotne jest także miejsce ich przechowywania.

Właściwie tych mających bardzo dużą wartość nie powinno się przechowywać w domu a raczej w skrytkach bankowych, ale jeżeli już zdecydujemy się na przechowywanie ich w domu to niech to będzie sejf albo inne bezpieczne , zamykane miejsce. Na pewno nie powinny być umieszczane w tak powszechnych miejscach jak barek czy szafa, albo co gorsza na widocznym miejscu. Warto dbać o swoje monety. Im lepiej są zabezpieczone co oznacza również lepiej zachowane tym mają większą wartość. Dlatego warto zainwestować w porządny album, sekretarzyk na monety.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.