Jak zainwestować swoje oszczędności?

Zdjęcie znalezione na stronie Polki.pl

Numizmatyka jest w ostatnim czasie co raz bardziej popularną metodą inwestowania naszego portfela. Dla większości wprawdzie jeszcze numizmatyka kojarzy się z kolekcjonowaniem monet historycznych, szukanie tych monet zagrzebanych w ziemi ale nic bardziej błędnego. Monetami kolekcjonerskimi są również monety wydane po roku 1995 przez Mennicę Warszawską na zlecenie Narodowego Banku Polskiego. To sa monety wydawane na specjalne okazje w limitowanej ilości, lub tez w seriach o niewielkiej ilości sztuk dla danego rodzaju monety. Nie każdy wie, że poprzez numizmatykę można zarobić. I to zarobić bezpiecznie, gdyż jest to jedna z nielicznych metod zarabiania, gdzie w każdej chwili możemy wycofać swoje aktywa, a ceny rynkowe monet nie są nigdy niższe od ceny nominowanej.

Ponadto monety są często wykonane z kruszców szlachetnych, przez co ich wartość bardzo często rośnie wraz ze wzrostem ceny danego kruszcu. Można przypuszczać, że tylko monety z kruszcu są pożądane, jednak jak widać na przykładzie monety wykonanej z ze stopu Nordic Gold o nominale 2 zł, z wybitym jeżem, która w ciągu 6 lat osiągnęła cenę rynkową 180zł czyli jej wartość wzrosła 9000%, podobna sytuacja jest w przypadku monety z tzw. bursztynowego szlaku, której cena emisyjna wynosiła 27zł, natomiast obecnie można ją kupić za 860zł, a więc o 3000%.

Jak widać na podanych przykładach ceny rynkowe wydanych przez Mennicę Warszawską monet nie zależy wyłącznie od kruszcu z jakiej ją wybito ale również od tego co jest na niej wybite jaką z jakim zainteresowaniem będzie się ta moneta cieszyła, co jest troszkę sprawą trafienia w gust osób pragnących dokonać zakupu takiej monety. Ponadto im mniej będzie oferowanych Monte na rynku tym większa ich będzie cena – czyli do inwestowania w numizmatykę stosujemy stare prawo popytu i podaży. Czy należy więc inwestować w numizmatykę? Myślę, że jak najbardziej warto. Nie ma wielkich możliwości stracić na tego rodzaju inwestycji, ale czy szybko zarobimy, to już jest zalezne od wielu składowych.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama: lupy czołowe
Sponsorowane: http://www.zokohaft.pl/
Warto zobaczyć: naklejki kolekcjonerskie
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.