Inwestycja w monety bulionowe

Zdjęcie znalezione na stronie Goldblog.pl

O tym że warto inwestować swoje pieniądze chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Inwestować można w różny sposób. Mogą to być papiery wartościowe, nieruchomości, dzieła sztuki. Jednak ostatnio dość popularnym sposobem na inwestycję gotówki stało się kupno monet bulionowych. Monety bulionowe to inaczej pieniądze wykonane z drogiego kruszcu np. złota srebra, miedzi lub platyny. Często ich nakład związany jest z jakimś ważnym wydarzeniem, rocznicą ,poświęcany konkretnej osobie. Wartość takich monet bulionowych zależna jest od kruszcu z jakiego zostały wykonane, wagi (wykazywanej w Uncjach), nakładu w jakim były wydane oraz ich unikatowości. Minety bulionowe stanowią nie tylko lokatę kapitału ale dla wielu osób szczególnie numizmatyków maja wartość sentymentalną, często przekazywane SA z pokolenia na pokolenie.

Ponadto bardzo często monety bulionowe są wykorzystywane jako prezent na różnego rodzaju okazje, komunie, śluby, rocznice, urodziny itd. Dla kolekcjonerów szczególną wartość mają te złote monety bulionowe np. Krugerrland pochodzący z Republiki południowej Afryki. Moneta ta ma nie tylko długą historię ale również jest bardzo popularna i zbywalna, w związku z czym nie ma problemu z jej sprzedażą. Monety bulionowe często wykonywane SA również ze srebra, miedzi czy platyny. Przecież srebro i jego wyroby towarzyszą ludziom tak samo długo jak złoto i jest równie popularne.

Oczywiście największą wartość mają te wykonane ze złota ze względu na rzadkość występowania tego kruszcu. Te złote SA bardzo podatne na zniszczenie zadrapania, dlatego czasami dodaje się do nich śladowe ilości miedzi, ma to nie tylko chronić monetę przed zniszczeniem ale również nadawa, ciekawy, niepowtarzalny pomarańczowy kolor. Zwolennicy monet bulionowych bardzo często wybierają właśnie takie monety. Dla kolekcjonerów monet bulionowych znaczenie mają również wybity wzory, ornamenty, napisy ale też rok wybicia, kraj i pochodzenie takiej monety bulionowej. Dla osób inwestujących najważniejsza jest ich wartość rynkowa.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.