Dlaczego inwestować w sztabki złota i srebra?

Sztabki srebra - zdjęcie znalezione na stronie Quantumgold.pl

Posiadający w kieszeni jakąś większą sumę pieniędzy zawsze chce by ich wartość nie malała, ale wręcz odwrotnie rosła. Umieszczanie posiadanych pieniędzy w bankach na różnych lokatach i kupowanie obligacji Skarbu Państwa tylko pozornie powodują, że pieniądze nie tracą na wartości. Pieniądze mogą w każdej chwili stracić swoją wartość, państwo może zbankrutować – jak widać na przykładzie Argentyny czy też ostatnio podczas słynnego kryzysu finansowego, co więc stanie się z naszymi pieniędzmi, na których tak naprawdę zarabia tylko bank, w którym mamy te pieniądze ulokowane?

Odpowiedzią na nasze potrzeby może być inwestowanie w sztabki złota lub srebra. Ten sposób inwestycji jest znany już od lat. Głównie do tej pory sposobem inwestowania był zakup precjozów, numizmatów bądź też sztabek wykonanych ze złota. Srebro było raczej niedoceniane. Zazwyczaj było postrzegane jako metal wykorzystywany do bicia cenniejszych monet. Nawet jako surowiec do produkcji precjozów był traktowany po macoszemu. Jak jednak uważają specjaliści jest to błędne podejście. Wyroby ze srebra mają przyszłość przed sobą. Jest to związane z wykorzystywaniem tego metalu w nowoczesnych gałęziach przemysłu związanym z elektroniką. Nie da się wyprodukować żadnego komputera bez użycia srebra. Srebro jest używane do produkcji płyt głównych, procesorów.

Jego udział w przemyśle rośnie, a wraz z tym rośnie jego cena – nie tylko jako surowca ale jako tego metalu w który warto zainwestować swoje pieniądze. Od dłuższego czasu inwestorzy zakupują sztabki wykonane ze srebra lub złota. Głównie zainteresowaniem się cieszą sztabki kolekcjonerskie. Ma to swoją przyczynę. Po pierwsze są to przepięknie wykonane sztabki, które mają cechy numizmatu. Są emitowane w limitowanych seriach, więc warto stworzyć kolekcję , która to podniesie jeszcze ich wartość. Cena rynkowa takich sztabek jest różna od ceny rynkowej sztabek inwestorskich, czyli samego kruszcu. Podnosi więc to ich atrakcyjność na rynku inwestorskim. Warto więc się zainteresować nimi i dokonać zakupu.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.