Czar monet

Numizmatyka - zdjęcie znalezione na stronie Eustka.com

Każdy zachwyca się czymś innym. Jedni podziwiają biżuterię, inny dzieła sztuki, a jeszcze inni monety. Ale nie byle jakie monety. Otóż dla osób zajmujących się zbieraniem monet, czyli tak zwanych numizmatyków, każda moneta ma swoją wartość. Oczywiście dla profesjonalisty ocenienie wartości konkretnego egzemplarza to przysłowiowa bułka z masłem. I choć może się wydawać, że zasada im starsza tym droższa jest najważniejsza, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dla numizmatyka większą wartość ma ta moneta, która jest najrzadsza. Zdarza się, że moneta o kilkaset lat młodsza od innej, osiąga na rynku numizmatycznym zawrotne ceny. W niektórych przypadkach nawet bilion dolarów. Takie pieniądze robią wrażenie na każdym.

Więc jak to się dzieje, że tak „młoda” moneta jest aż tak cenna? Otóż na jej wartość ma wpływ fakt, że jest ona jedynym znanym egzemplarzem. Unikalność monety to jej najważniejsza cecha. Dlatego zanim zaczniesz zbierać monety, poznaj ich historię, aby wiedzieć, które zakupić.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.