Coraz popularniejsze hobby

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Każdy ma inne zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu. Jedni uprawiają sporty, inni uwielbiają oglądać filmy lub słuchać muzyki. Są również tacy, którzy zbierają znaczki lub kolekcjonują monety okolicznościowe. Właśnie numizmatyka została uznana za najbardziej popularne hobby ostatniego roku. Wcześniej zaś numizmatyka była wyprzedzana jedynie przez filatelistykę. Chociaż dla wielu ludzi jest to zajęcie nadzwyczaj nudne i niebudzące jakichkolwiek emocji, są osoby gotowe poświęcić każdy grosz i każdą wolną sekundę dnia i nocy dla swojego obiektu zainteresowania.

Numizmatyka i tematy z nią związane są dla coraz większej liczby osób najciekawszym tematem rozmów, a ponieważ numizmatyka staje się z roku na rok coraz popularniejsza, powstają setki poświęconych jej portali internetowych oraz blogów. Jak widać w dzisiejszych czasach każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje, od szachów i jazdy na rowerze, po kolekcjonerstwo. I staje się najzupełniej naturalnym, że na nowe elementy kolekcji wydaje się coraz więcej pieniędzy.

    comments (1)
  • written by Adwokat Wodzisław Śląski 2 marca 2017 16:06

    Jeżeli chodzi o popularność numizmatyki w Polsce to myślę, że w 2014 roku dużo osób zrezygnowało interesować się monetami ze względu na zaprzestanie monet 2 zł kolekcjonerskich. Zamieniono je na 5 zł ale to nie jest już tak popularne zbieranie.

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.