Certyfikat dla monet?

Certyfikat monety - zdjęcie znalezione na stronie Enumizmatyczny.pl

Uzyskiwanie certyfikatu kojarzy się głównie z nauką języków obcych. Nie każdy jednak wie, że certyfikaty uzyskuje się również dla monet. Taki mały dokument to w zasadzie kartka papieru, ale jej posiadanie jest bardzo ważne dla każdego numizmatyka. Certyfikat ten zawiera podstawowe informacje o danej monecie, jej wagę, wymiary, rodzaj materiału z jakiego została wykonana. Bardzo ważną informacją jest określenie jej nakładu, gdyż jest to niezwykle istotne przy ocenie wartości monety.

Jeżeli chcemy uwiarygodnić pochodzenie posiadanej przez nas monety, to warto poważnie rozważyć wyrobienie takiego certyfikatu. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami. Jednak osoba, która zna się na numizmatyce oraz historii, może zrezygnować z ubiegania się o to zaświadczenie. W momencie, gdy jesteśmy w stanie sami oszacować wartość konkretnego egzemplarza, nie musimy tracić pieniędzy na to, aby zrobił to za nas ktoś inny. Dla profesjonalisty najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wystawienie monety na sprzedaż.

    comments (1)
  • written by podlogi24.NET 14 lutego 2017 20:00

    Posiadam w kolekcji “Szlak bursztynowy” i jedna moneta nie ma certyfikatu. Ponoć właściciel zgubił. Nie przejmuję się tym, ponieważ kto podrobiłby monetę wartą 200 zł. Myślę, że podróbkę można byłoby nawet odróżnić od oryginału

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Reklama:
Sponsorowane:
Warto zobaczyć:
Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.