Album czy klaser na monety?

Zdjęcie znalezione na stronie Numizmato.pl

Monety powinny być zawsze odpowiednio przechowywane. Już w stanie menniczym przechowuje się je w specjalnych do tego przeznaczonych tzw. Kapslach które mają służyć zabezpieczeniu przed ewentualnym uszkodzeniem. Drogocenne monety wykonane są najczęściej z drogocennych kruszców takich jak złoto, srebro czy miedź a te jak wiadomość bardzo delikatne i wrażliwe na zarysowania. Dlatego zawsze powinny być odpowiednio przechowywane Abu nie traciły swojej wartości kolekcjonerskiej. Karygodne jest przechowywanie monet zupełnie luzem bez żadnego zabezpieczenia co może spowodować liczne zarysowania. Sposobów na przechowywanie monet jest co najmniej kilka. Wspomniane kapsle są jedną z najprostszych metod zabezpieczania monet ale w sklepach kolekcjonerskich, na giełdach czy w Internecie bez problemu można zaopatrzyć się w albumy, klasery czy specjalne tacki do przechowywania monet.

Najbardziej popularne są albumy i klasery. Wyglądają bardzo podobnie. Posiadają przeźroczyste przegródki do których wkłada się monety. Każda moneta znajduje się w oddzielanej przegródce. Ponadto każda przegródka jest odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnym wysunięciem się monety. Takie przechowywanie monet daje możliwość oglądania ich z obu stron bez konieczności wyjmowania i wkładania z powrotem. Ponadto albumy są różnej wielkości, można go zawsze dopasować do naszego zbioru. Klasery dają nam również możliwość dokładania kolejnych przekładek w miarę powiększania zbioru.

Przekładki można dobierać indywidualnie do wielkości monet, a więc w jednym klaserze mogą znajdować się monety o różnej wielkości. Jest to na pewno bardzo wygodne i praktyczne. Nie należy oszczędzać na albumach czy klaserach, szczególnie kiedy nasza kolekcja stanowi pokaźną wartość. Dobry album czy klaserach wykonany z mocnego i odpowiedniego tworzywa będzie na pewno odpowiednim zabezpieczeniem dla naszych monet a ponadto uwydatni ich piękno, umożliwi swobodne i wygodne przeglądanie oraz pozwoli pochwalić się naszym zbiorem znajomym bez zagrożenia że zostaną uszkodzone.

No comments yet

leave a comment

*

*

*

Wpisy najnowsze

Archiwum

Korzystając ze strony Pieniedzy.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.